Socken bedrucken: Sublimation (Polyester) VS 360 Grad Druck (Baumwolle)

Skarpety z nadrukiem: Sublimacja (poliester) VS druk 360 stopni (bawełna)

W kreatywnym świecie mody spersonalizowane produkty dziś większe zapotrzebowanie niż kiedykolwiek wcześniej. Szczególny nacisk położony jest na drukowanie skarpetek z indywidualnymi wzorami. Szczególnie popularne są dwie techniki druku: sublimacja w przypadku poliestru oraz druk 360 stopni w przypadku bawełny. Luna Socks, innowacyjny start-up z Berlina, odegrał dużą rolę w doprowadzeniu druku 360 stopni na bawełnianych skarpetkach do dojrzałości rynkowej. Dzisiaj chcielibyśmy dać Ci głębszy wgląd w te techniki.

Druk sublimacyjny na poliestrze

Druk sublimacyjny to szeroko stosowany proces drukowania, stosowany głównie na materiałach syntetycznych, takich jak poliester. Technika ta jest szczególnie popularna ze względu na zdolność do wytwarzania jasnych i długotrwałych kolorów. Umożliwia drukowanie skomplikowanych projektów i wzorów, w tym zdjęć i grafik.

Sublimacja odnosi się do procesu, w którym stałe cząstki barwnika przechodzą do stanu gazowego bez przechodzenia przez stan ciekły. W przypadku druku oznacza to, że po podgrzaniu pigment atramentu przechodzi bezpośrednio ze stanu stałego do stanu gazowego i wnika w tkaninę. Po usunięciu ciepła atrament zestala się z powrotem w tkance i pozostaje tam na stałe.

Chociaż druk sublimacyjny daje doskonałe rezultaty, ma jedną zasadniczą wadę: można go stosować tylko na jasnych tkaninach poliestrowych. Technika ta nie sprawdza się dobrze w przypadku bawełny lub ciemnych tkanin, ponieważ kolory nie są jasne na bawełnie i są ledwo widoczne na ciemnych tkaninach.

Druk 360 stopni na bawełnie

Tutaj z pomocą przychodzi druk 360 stopni, który został opracowany specjalnie dla bawełny. Ten proces drukowania, we wprowadzeniu na rynek Luna Socks odegrała kluczową rolę, umożliwia drukowanie żywych i trwałych wzorów na bawełnianych skarpetkach. Metoda świetnie sprawdza się przy drukowaniu zdjęć, dzięki czemu jest techniką idealną do druku spersonalizowane skarpetki jak „Skarpetki ze zdjęciami” czy „Pies w skarpetkach”.

Produkcja spersonalizowanych skarpetek z wykorzystaniem druku 360 stopni to rozbudowany proces, który obejmuje kilka etapów:

 1. Robić na drutach: Najpierw skarpetki są robione na drutach. Dzianie tworzy kształt i podstawową strukturę skarpetek.

 2. Szew na palcach: Po zrobieniu na drutach szew na palcach jest zszywany, tworząc czubek skarpety.

 3. Zaciskanie (szalowanie): Następnie skarpetki są rozciągane, aby nadać im ostateczny kształt i wygładzić wszelkie zmarszczki.

 4. Moczenie w chłonnym żelu: Następnie skarpetki zanurza się w chłonnym żelu. Żel ten pozwala bawełnie lepiej wchłonąć farby drukarskie.

 5. Suszenie w suszarce: Skarpetki są następnie suszone przez półtorej godziny, aby mieć pewność, że są całkowicie suche przed wydrukowaniem.

 6. Naciskać: Teraz następuje ekscytująca część: drukowanie. Wybrany wzór, np. twarz psa, nadrukowany jest bezpośrednio na skarpetkach.

 7. Wywracanie skarpetek na lewą stronę: Po wydrukowaniu skarpetki wywracamy na lewą stronę. Jest to ważny krok w celu ochrony kolorów podczas prania.

 8. Zimny ​​prysznic: Następnie skarpetki myje się w zimnej wodzie przez 10 minut. Zimna woda pomaga usunąć nadmiar atramentu i utrwala kolory.

 9. Wykręcanie: Po praniu skarpetki są wykręcane, aby usunąć jak najwięcej wody.

 10. Pranie na gorąco: Następnie skarpetki myje się przez godzinę w wodzie o temperaturze 90°C przy użyciu specjalnych środków usuwających nadmiar atramentu.

 11. Jeszcze raz pranie na zimno: Skarpetki są ponownie prane w zimnej wodzie. Pomaga to utrwalić kolory i usunąć nadmiar środków chemicznych.

 12. Suchy: Wreszcie skarpetki są wysuszone i gotowe do noszenia!

W przeciwieństwie do sublimacji, druk 360 stopni pozwala na uzyskanie żywych i trwałych wzorów na bawełnianych skarpetkach, które równie dobrze przyjmują ciemne i jasne tkaniny. Bawełna w porównaniu do poliestru zapewnia również większą oddychalność i wygodę, dzięki czemu jest idealnym wyborem na skarpetki.

Luna Socks: Dostawca spersonalizowanych skarpet bawełnianych (druk 360 stopni)

Luna Socks pozycjonuje się jako wybitny młody startup z Berlina, który współtworzył tę zaawansowaną technologię druku 360 stopni, a teraz wykorzystuje ją do tworzenia unikalnych spersonalizowane bawełniane skarpetki produkować. Dzięki zaangażowaniu w jakość i zrównoważony rozwój używają wyłącznie włoskiej bawełny, a ich skarpetki produkują małe rodzinne firmy w UE. Dzięki zrównoważonemu procesowi produkcji nie tylko gwarantują wysokiej jakości skarpetki, ale także przyczyniają się do etycznego i przyjaznego dla środowiska przemysłu modowego.

Spersonalizowane skarpetki

Dlaczego spersonalizowane skarpetki są idealnym prezentem dla miłośników zwierząt?

Personalizowane skarpetki to wyjątkowy i kreatywny prezent, który sprawi, że serce każdego miłośnika zwierząt zabije szybciej. Dają możliwość wyrażenia miłości do zwierząt domowych w nowy i zabawny sposób. Dzięki Luna Socks możesz przesłać swoje ulubione zdjęcie swojego zwierzaka i stworzyć „skarpetki na twarz” lub „skarpetki dla psa”. Dzięki temu spersonalizowanemu prezentowi Twoje zwierzę będzie zawsze z Tobą, niezależnie od tego, gdzie się udasz!

Ponadto spersonalizowane skarpetki są wyrazem indywidualności i osobowości. Mówią coś o noszącym i naprawdę przyciągają wzrok. A dzięki wysokiej jakości bawełny i nadrukom, jakie oferuje Luna Socks, możesz mieć pewność, że te skarpetki będą nie tylko świetnie wyglądać, ale także świetnie się czuć.

Podsumowując, spersonalizowane skarpetki to uroczy i przemyślany prezent dla każdego miłośnika zwierząt. Niezależnie od tego, czy masz na skarpetkach wydrukowanego czworonożnego przyjaciela, czy szukasz prezentu dla bliskiej osoby, Luna Socks nie może się nie udać. Oferują wysokiej jakości spersonalizowane skarpetki bawełniane wyprodukowane w UE przy użyciu zaawansowanej technologii druku, która pozwala uzyskać żywe i trwałe projekty. Luna Socks łączy radość naszych czworonożnych przyjaciół z miłością do mody, tworząc produkty, które są zarówno praktyczne, jak i osobiste. Dzięki Luna Socks możesz dosłownie nosić swojego zwierzaka na nogach!

I nie zapomnij: wspierając Luna Socks, wspierasz także młody i innowacyjny start-up, który angażuje się w zrównoważony rozwój, jakość i etykę w branży modowej. Wypróbuj i daj się zaskoczyć jakością i wygodą spersonalizowane skarpetki przekonać!